Wedden op Sportwedstrijden bij de acht KSA-vergunde bookmakers kan op vrijwel elk duel, van de Eredivisie tot een UFC-kaart op zondagnacht. De rekensom eronder is minder vrolijk: een marge van 4–8% aan de voorkant, lagere limieten op oefenwedstrijden, en per 1 januari 2026 een kansspelbelasting van 37,8% aan de achterkant. Wie dat stapelt over drie sporten in één weekend, betaalt drie keer tol op hetzelfde bruto-rendement.
Daar zit de kern. Breed spreiden over voetbal, tennis en vechtsport voelt als risicospreiding, maar het is in de praktijk marge-spreiding: elke verticaal heeft een eigen inhouding, en de fiscus telt niet mee of je verlies bij bet365 en winst bij Unibet elkaar opheffen. Voor de multi-sport-wedder in NL is de scherpere keuze in 2026 dan ook één sport-verticaal, één KSA-bookmaker, en een inzet-ritme dat past bij wat er na belasting en marge werkelijk overblijft.

Acht KSA-bookmakers vergeleken: waar de multi-sport-wedder het minst inlevert
Wedden op sportwedstrijden in Nederland gebeurt via acht KSA-vergunde bookmakers, en op papier lijken die acht sterker op elkaar dan ze zijn. Vijf ervan draaien op dezelfde Kambi-backend, wat betekent dat de kern-quoteringen in de basis vergelijkbaar zijn. Het onderscheid zit elders: in de breedte van de sportcatalogus, de snelheid van uitbetaling, de aanwezigheid van livestream, en de marge die per sport-verticaal verschilt. Voor iemand die naast voetbal ook tennis, darts en vechtsport aanraakt, telt vooral welke aanbieder in meerdere disciplines echt diepte biedt.
De vergelijking op zes assen — vergunning, minimale storting, uitbetalingssnelheid, welkomstaanbod en onderscheidende functie — laat zien waar elke aanbieder zijn keuzes heeft gemaakt. De ranglijst-volgorde loopt van breedste multi-sport-dekking naar smallere, gespecialiseerde profielen.
| Operator | Vergunning | Min. storting | Uitbetalingssnelheid | Welkomstaanbod | Onderscheidende functie |
|---|---|---|---|---|---|
| bet365 | KSA 1976/01.259.998 | € 10 iDEAL | 1–24u bankoverschrijving | 5 free bets van € 10 (max € 50) @ 1,20 | 40+ disciplines, diepste marktenaanbod |
| TOTO | KSA 1976/01.001 | € 5 iDEAL | <2u iDEAL/Wero | € 50 vrije weddenschap @ 1,50 | Super Odds op Nederlandse sport |
| Unibet | KSA (Kindred) | € 10 iDEAL | 4–24u iDEAL | tot € 50 free bets | eigen livestream Betstream |
| BetCity | KSA 1976/01.007 | € 10 iDEAL | 24u iDEAL | doorlopende odds-boost + free bets @ 1,50 | Entain-tech, NL-merk |
| Jack’s.nl | KSA Nederland | € 10 iDEAL | 24u bankoverschrijving | € 50 matched op eerste sport-storting | Nederlandse retail-erfgoed |
| BetMGM | KSA Nederland | € 10 iDEAL | 4–24u iDEAL | 5×€ 10 free bets @ 1,50 | Amerikaanse sport (NBA, NFL, MLB) |
| LiveScore Bet | KSA Nederland | € 10 iDEAL | 24u bankoverschrijving | € 10 free bet @ 1,50 | LiveScore-stats real-time in-app |
| Tonybet | KSA Nederland | € 10 | 24u iDEAL | geen welkomstbonus, doorlopende odds-boosts | 50+ disciplines incl. curling, floorball, chess |
Uit de tabel valt één patroon direct af te lezen: het welkomstaanbod schommelt rond € 10 tot € 50 aan vrije weddenschappen bij een minimale quotering van 1,20 tot 1,50, wat na de vereiste inzet netto zelden meer oplevert dan een tientje. De echte differentiatie ligt in uitbetalingssnelheid — TOTO onder de twee uur tegenover bet365 tot 24 uur — en in de breedte van de sportcatalogus, waar bet365 en Tonybet de rest achter zich laten.
bet365
Hillside (New Media) Malta plc, onderdeel van de Bet365 Group in Stoke-on-Trent, kreeg vergunning 1976/01.259.998 en opereert in Nederland sinds 15 augustus 2022. Storten begint bij € 10 via iDEAL of Wero, de minimale inzet is € 0,10, en het welkomstaanbod bestaat uit vijf free bets van € 10 bij een minimum-quotering van 1,20. De catalogus dekt meer dan veertig sportdisciplines volledig, van F1 en MotoGP tot cricket en ijshockey. De aparte native Sport-app scoort 4,6★ en heeft eigen livestream op deel-tennis, deel-voetbal en ijshockey.
De technische diepte is de sterkste kaart: breedste marktenaanbod per event, snelste in-play verwerking, Cash Out in drie varianten, Bet Builder en Edit Bet. De marge ligt rond 4–5% op de top-vijf Europese voetbalcompetities en Grand Slam-tennis, en klimt naar 6–8% op UFC en kickboksen. Twee minpunten wegen serieus: uitbetaling loopt via bankoverschrijving en duurt 1–24 uur waar iDEAL-bookmakers hetzelfde in twee uur doen, en winnende accounts krijgen te maken met scherpe inzet-limiet-verlagingen. De Nederlandstalige klantenservice is wisselend van kwaliteit.
TOTO
TOTO is de sportsbook-tak van Nederlandse Loterij, een staatsdeelneming onder het ministerie van Financiën in Rijswijk. Online actief sinds 1 oktober 2021 onder KSA-vergunning 1976/01.001. Storten kan vanaf € 5 via iDEAL — de laagste drempel van de acht — en uitbetaling via iDEAL of Wero staat vaak binnen twee uur op de rekening. Het welkomstaanbod is een vrije weddenschap van € 50 bij een minimum-quotering van 1,50, aangevuld met Super Odds op Oranje, Nederlandse tennissers en Nederlandse darters.
Dat scheelt vier uur. De combinatie van snelste iDEAL-flow en Nederlandse-sport-focus maakt TOTO aantrekkelijk voor wedders die vooral op Eredivisie, Oranje en Grand Slam-Nederlanders spelen. De marge blijft rond 5–6% op mainstream sport. De keerzijde: de nichesport-catalogus is dunner dan bij bet365, er is geen livestream, en de minimale inzet van € 0,50 ligt vijfmaal hoger dan de € 0,10 die alle Kambi-bookmakers hanteren. Voor micro-stakes-strategieën betekent dat een reële beperking.
Unibet
Unibet valt onder Kindred Group plc uit Malta, sinds 2025 onderdeel van FDJ United, en is op de Nederlandse markt sinds 1 oktober 2021. Storten vanaf € 10 via iDEAL, minimale inzet € 0,10, uitbetaling via iDEAL binnen 4–24 uur. Het welkomstaanbod is een gecombineerd bonuspakket sport tot € 50 aan free bets. De sportsbook draait op de Kambi-catalogus met 25+ disciplines, sterk in voetbal, tennis, darts en MMA.
De onderscheidende functie is Betstream, het eigen livestream-platform en het enige binnen KSA-vergunning. Dat is nuttig, met één belangrijke nuance: de grote mainstream-events staan er niet op — geen Champions League-topper, geen Grand Slam-finale. Wat je krijgt is tennis Challenger, lager voetbal en ijshockey. De odds volgen de Kambi-standaard, met ~5% marge op voetbal en 6–7% op UFC, en zijn dus in de basis identiek aan die van BetCity, Jack’s.nl en BetMGM. Wie op Betstream-content mikt heeft hier iets unieks; wie zoekt naar scherpere quoteringen dan bij de Kambi-buren, niet.
BetCity
BetCity draait onder Betent B.V. in Utrecht, dochter van het Britse Entain plc, met KSA-vergunning 1976/01.007 en actief sinds 1 oktober 2021. Storten vanaf € 10 via iDEAL of Wero, minimale inzet € 0,10, uitbetaling iDEAL binnen 24 uur. Het aanbod bestaat uit een doorlopende odds-boost en wisselende free-bet-acties bij een minimum-quotering van 1,50. De catalogus is de mainstream Kambi-selectie: voetbal, tennis, basketbal, darts, MMA, F1.
Het profiel is Nederlandse merkidentiteit op Entain-technologie. De marge ligt op de Kambi-standaard van ~5% op mainstream sport, wat betekent dat de quoteringen voor het overgrote deel identiek zijn aan Unibet, Jack’s.nl en BetMGM. De niche-diepte is kleiner dan bij bet365 of Tonybet — geen curling, geen chess-markt, weinig obscure competities. Voor een multi-sport-wedder die binnen de grote sporten blijft is dat geen bezwaar; wie op zoek is naar aanbod-breedte in de marge, kijkt beter elders.
Jack’s.nl
Jack’s.nl is de online-tak van JVH gaming & entertainment uit Tilburg, een naam die de meeste Nederlanders van de speelhallen kennen. KSA-vergunning, online sinds 2021, storten vanaf € 10 via iDEAL, minimale inzet € 0,10, uitbetaling via bankoverschrijving binnen 24 uur. Het welkomstaanbod is een matched free bet van € 50 op de eerste sport-storting, met daarnaast wisselende free-bet-acties. De sportsbook draait op Kambi met de gebruikelijke mainstream-catalogus.
Sport is bij Jack’s.nl duidelijk secundair aan casino, en dat zie je terug in de niche-diepte: minder obscure competities, minder exotische in-play markten. De uitbetaling loopt via bankoverschrijving, niet via iDEAL, wat de flow tot 24 uur oprekt tegenover twee uur bij TOTO. De marge staat op de Kambi-standaard rond 5%. Voor de wedder die vertrouwd is met het merk uit de retail-omgeving en de nadruk niet op sport-specifieke diepte legt, is dit een consistente keuze; voor wie sport-first zoekt, komt het aanbod net iets te kaal aan.
BetMGM
BetMGM Nederland is een joint venture tussen MGM Resorts en Entain, uitgegeven onder LeoVegas Malta Ltd, en actief onder KSA-vergunning sinds 15 december 2022. Storten vanaf € 10 via iDEAL, minimale inzet € 0,10, uitbetaling iDEAL binnen 4–24 uur. Het welkomstaanbod bestaat uit vijf free bets van € 10 bij een minimum-quotering van 1,50. De sportsbook combineert de Kambi-catalogus met een opvallend sterke Amerikaanse afdeling: NBA, NFL, MLB en UFC in volle breedte.
Het interessante technische detail zit in de UFC-marge, die met ~5% scherper ligt dan de 6–8% die concurrenten op vechtsport hanteren — een direct gevolg van de MGM-Vegas-DNA in de prijszetting. Op mainstream sport blijft BetMGM op de Kambi-standaard van 5%. De keerzijde is dat het US-sport-zwaartepunt voor de doorsnee Nederlandse wedder afstandelijk voelt: wie geen affiniteit heeft met NFL of MLB, gebruikt in de praktijk hetzelfde aanbod als bij BetCity of Unibet. De Kambi-basis maakt de odds op Europees voetbal en tennis identiek aan die van de andere Kambi-bookmakers.
LiveScore Bet
LiveScore Bet valt onder LiveScore Group Ltd, gevestigd op het Isle of Man, en is op de Nederlandse markt sinds 2022 onder KSA-vergunning. Storten vanaf € 10 via iDEAL, minimale inzet € 0,10, uitbetaling via bankoverschrijving binnen 24 uur. Het welkomstaanbod is een free bet van € 10 bij een minimum-quotering van 1,50 — het bescheidenste van de acht. De sportsbook heeft voetbal als kernproduct, met tennis, basketbal, darts en F1 als tweede laag; MMA en UFC zijn beperkt aanwezig.
De onderscheidende functie komt uit het moederproduct: real-time statistieken uit de LiveScore-app zijn direct in de wed-interface geïntegreerd, wat voor voetbal-wedders die op data spelen een merkbaar snellere afweging oplevert. De marge zit rond 5–6% op mainstream sport. Daartegenover staat een smal niche-aanbod, geen livestream, en een uitbetaling via bankoverschrijving die de iDEAL-snelheid van TOTO of Unibet niet haalt. Voor de voetbal-eerst-wedder een logische keuze; voor de multi-sport-wedder een tweede account naast een breder platform.
Tonybet
Tonybet is een creatie van TonyBet OÜ uit Tallinn, actief in Estland sinds 2003 en met KSA-vergunning op de Nederlandse markt sinds 2024. Storten vanaf € 10, minimale inzet € 0,10, uitbetaling via iDEAL binnen 24 uur. Er is geen klassieke welkomstbonus; het aanbod loopt via doorlopende odds-boosts. De sportcatalogus telt meer dan vijftig disciplines, inclusief werkelijk niche-materiaal als Gaelic Football, chess, curling en floorball — een breedte die alleen bet365 evenaart.
Voor de multi-sport-wedder met een voorliefde voor het randgebied is dit het enige echte adres binnen KSA-vergunning. De marge betaalt zich daar wel voor: 5–7% op mainstream sport en 7–10% op nichesporten, oftewel de niche kost tot vijf procentpunt meer overround dan Grand Slam-tennis bij een topconcurrent. Tonybet is bovendien nieuw op de Nederlandse markt, wat betekent dat de klantenservice minder consequent Nederlandstalig is dan bij TOTO of BetCity, en dat lange-termijn-uitbetalingsgedrag nog beperkt terug te lezen valt.
Bij welke KSA-bookmakers kun je op alle grote sportwedstrijden wedden?
Alle acht dekken voetbal, tennis, basketbal, F1, darts en MMA in volle breedte. Voor de echte multi-sport-wedder die ook cricket, ijshockey of niches als curling wil aanraken, blijven feitelijk twee namen over: bet365 met 40+ disciplines en Tonybet met 50+ inclusief chess en floorball.
Wat is het verschil tussen wedden op competitiewedstrijden en toernooiwedstrijden?
Competitiewedstrijden worden gespeeld in een vaste reeks speelrondes met stabiele opstellingen en berekenbare motivatie, waardoor de marge doorgaans op 4–5% blijft. Toernooiwedstrijden zijn knock-out, met minder historische data per confrontatie en hogere volatiliteit; bookmakers rekenen daar bredere marges en verlagen de inzet-plafonds, vooral bij vriendschappelijke voorbereidingswedstrijden.

EK-voetbal en de belasting-schok van 2026: waarom marketing en netto-rendement uit elkaar lopen
Rond een EK draaien de acht KSA-bookmakers hun marketing op vol vermogen, en de belangstelling voor bookmakers EK 2026 wedstrijden loopt weken vooraf al op. Wat de reclame-uitingen zelden tonen: het rendement van de wedder wordt op datzelfde EK door twee onafhankelijke krachten uitgehold — de marge die in elke quotering zit ingebouwd, en vanaf 1 januari 2026 een kansspelbelasting van 37,8% op de netto winst. De eerste kracht is oud, de tweede is nieuw, en samen veranderen ze de rekensom voor iedereen die niet één sportverticaal kiest maar breed spreidt.
Hoe bookmakers hun EK-aanbod opbouwen
Een EK-groepsfase bestaat uit een vast aantal wedstrijden binnen een korte periode, en dat is precies waar bookmakers als bet365, TOTO, Unibet en BetCity hun marge-strategie op afstemmen. Op de topaffiches van grote deelnemers ligt de marge in de buurt van reguliere competitiewedstrijden — 4 tot 5% — omdat de liquiditeit hoog is en het speelveld goed doorgerekend. Bij wedstrijden tussen kleinere ploegen, of op zijmarkten zoals eerste hoekschop en aantal gele kaarten, loopt de marge op tot 6 à 8%.
De piek-momenten zitten in de openingsspeeldag en de laatste groepsronde, wanneer twee wedstrijden gelijktijdig lopen. Rond die vensters verschijnen verhoogde quotering-acties, freebet-aanbiedingen en zogenaamd “risicovrije” combi’s. Elk van die aanbiedingen komt met omzetvoorwaarden die netto pas gunstig uitpakken bij een hitrate boven het break-evenpunt van de bookmaker-marge zelf. Wie dat punt niet haalt, subsidieert het marketing-budget van de volgende campagne.
Achter de schermen verschilt het aanbod per operator vooral in breedte, niet in prijs. Jack’s.nl, BetMGM, LiveScore Bet en Tonybet dekken dezelfde EK-hoofdmarkten, maar het aantal zijmarkten en de diepte van in-play-quoteringen loopt uiteen. Op prijsniveau vlakken de acht KSA-bookmakers elkaar grotendeels uit: shoppen tussen twee vergunde partijen levert op een EK-wedstrijd zelden meer dan 2 tot 3 procentpunt verschil op de eindquotering.
Wat 37,8% kansspelbelasting doet met een multi-sport-jaar
Op papier oogt een tarief van 37,8% overzichtelijk — een derde eraf, meer niet. In de praktijk stapelt de heffing bovenop een marge die de wedder al bij elke inzet betaalt, en dat verandert het karakter van een multi-sport-jaar volledig. Neem een concreet voorbeeld: € 150 per week verdeeld over drie sportverticalen. Dat is € 7.800 aan jaarlijkse omzet, precies het profiel van de recreatieve wedder die het EK, een tennistoernooi en een reeks UFC-avonden in één kalender combineert.
Bij een gemengde marge van 5 tot 7% — voetbal aan de onderkant, vechtsport aan de bovenkant — verdwijnt op die € 7.800 structureel € 390 tot € 546 aan verwachte marge. Dat is het bedrag dat de bookmaker gemiddeld inhoudt voordat er ook maar één euro wordt afgedragen aan de fiscus. Wie in dat scenario tegen alle statistische verwachting in exact break-even speelt, staat aan het einde van het jaar rond de € 400 tot € 550 in de min. Vervolgens verliest wie licht wint 37,8% van die winst aan de kansspelbelasting.
Reken het door. Stel dat een wedder met scherpe selectie en discipline een netto-winst van € 500 boekt over het jaar — een uitzonderlijk resultaat gegeven de gestapelde marges. Daarvan gaat € 189 naar de belasting, en houdt de wedder € 311 over. Dat is nog vóór de vraag of die winst herhaalbaar is; over drie sporten met wisselende marges is de statistische verwachting negatief, en de fiscus deelt alleen in het positieve deel. Het gevolg voor het break-evenpunt is meetbaar: de vereiste bruto edge boven de bookmaker-marge stijgt met een paar procentpunt, en dat is precies het bereik waarin de recreatieve multi-sport-wedder opereert.
Daar zit het argument tegen breed spreiden op een EK. Wie zich beperkt tot één sport met een gemiddelde marge van 4%, betaalt jaarlijks minder aan de bookmaker dan wie tussen drie verticalen switcht met 5 tot 7%. De belasting-verhoging vergroot die kloof, omdat elke procent extra marge het bruto rendement drukt waarover later 37,8% wordt geheven. Multi-sport klinkt als spreiding. Op de rekening is het concentratie van kosten.
Wat verandert er in 2026 voor het EK-wedaanbod na de kansspelbelasting-verhoging?
Aan de aangeboden markten, quoteringen en inzet-limieten verandert per 1 januari 2026 niets zichtbaars bij de acht KSA-bookmakers. Wat verschuift zit onder de streep: van elke euro netto-winst gaat 37,8% naar de kansspelbelasting. De vereiste edge boven de bookmaker-marge loopt daardoor merkbaar op voor wie meerdere EK-markten tegelijk bespeelt.
WK 2026: kalender, marktopening en waar bookmakers hun marketing-budget concentreren
Voor wie in 2026 nadenkt over wedden op WK wedstrijden staat één datum in de agenda: 11 juni 2026, de opening van het WK Voetbal, dat loopt tot en met 19 juli. Daaromheen ligt een sportjaar dat voor de NL-wedder ongewoon vol is. Wimbledon valt in de nadagen van de groepsfase, de Nations League levert het najaar in, PDC-darts vult de winter en UFC en Glory zetten door het hele jaar avonden neer. Precies die opeenstapeling maakt de keuze scherper, niet ruimer: elk kwartier live-aandacht kost dezelfde 37,8% aan de achterkant.
Kalender en piek-momenten
Het echte piek-moment ligt niet op de finale, maar op de groepsfase-weekends van 13 tot en met 27 juni 2026. Daar concentreren de acht KSA-bookmakers hun marketing-budget: 15 tot 25 procent boven een regulier competitieweekend. De reden is nuchter. Een groepsfase-weekend levert twee tot drie wedstrijden per dag, met nieuwe kijkers die anders niet storten. Zodra de knock-outs beginnen, valt het aantal wedstrijden terug en daarmee ook het aantal openstaande markten per dag.
Voor de wedder betekent dat iets anders dan de reclames suggereren. Meer marketing-druk verlaagt de marge niet. Wat verhoogde quotering en welkomstaanbiedingen doen, is een tijdelijk voordeel bovenop een structuur die verder ongewijzigd blijft: 4 tot 5 procent marge op de hoofdmarkten, meer op de kleinere.
Populaire WK-markten in NL
Naast het WK loopt de rest van de kalender gewoon door, en dat is voor de multi-sport-wedder het lastigste stuk. Wimbledon overlapt met de eerste ronde knock-outs. Glory- en UFC-avonden vallen in juni en juli. De Nations League opent kort na de WK-finale, met dezelfde selecties die net drie weken toernooi achter de rug hebben. Wie op wk wedstrijden wedden combineert met tennis-Grand Slam en vechtsport-avonden, wedt in juni feitelijk op drie sport-verticalen tegelijk — en betaalt drie keer dezelfde belasting over het netto-resultaat.
Welke WK-markten uiteindelijk het volume trekken, hangt af van hoe de bookmakers hun aanbod inrichten rond de groepsfase-piek. Het patroon is bekend van eerdere toernooien: winnaar-markten en over/under op doelpunten dragen het leeuwendeel, met een lange staart aan speler-specifieke markten en Bet Builder-combinaties waar de marge hoger ligt. Dat laatste is precies het punt. De breedste markten hebben de scherpste quotering, de smalle markten dragen het rendement van de bookmaker. Wie tijdens het WK vooral in de speler-markten zit, wedt tegen een marge die duidelijk boven de 4 tot 5 procent van de match-winner ligt.
Wanneer opent het WK-2026-wedaanbod bij Nederlandse bookmakers?
Bij de acht KSA-bookmakers openen de hoofdmarkten op winnaar, groepswinnaar en topscorer maanden voor de aftrap van 11 juni 2026. Wedstrijd-specifieke markten en Bet Builders verschijnen doorgaans in de week voor de eerste wedstrijd, met live-uitbreiding tijdens de groepsfase-weekends van 13 tot en met 27 juni.
Wat zijn de meest gewedde WK-2026-markten in Nederland?
Concrete volume-cijfers per markt zijn hier niet beschikbaar. Wat wel vaststaat is de opbouw: match-winner en over/under trekken het gros van de inzet tegen de scherpste marge, terwijl speler-specifieke markten, kaarten- en hoekschop-markten en Bet Builder-combinaties de bookmaker een hogere marge opleveren en juist rond een WK sterk gepusht worden.
Voetbalwedstrijden: waarom een vriendschappelijke wedstrijd bij dezelfde bookmaker een andere wedstrijd is
Voetbal wedstrijden wedden is voor de meeste NL-wedders synoniem met de bookmaker zelf, maar binnen dat ene woord «voetbal» zitten wedstrijdsoorten die op de kassabon volstrekt verschillend uitpakken. Dezelfde thuisploeg, dezelfde bookmaker, dezelfde markt — en toch een andere marge, een ander inzetplafond en een andere kans dat de markt halverwege wordt geschorst. Wie breed spreidt zonder dit onderscheid mee te wegen, betaalt zonder het te merken. Het onderscheid draait om drie assen: het soort wedstrijd, het risicoprofiel dat de bookmaker eraan hangt, en de liquiditeit die op de markt drukt.
Competitie versus toernooi versus kwalificatie
In een reguliere competitiewedstrijd van een top-EU-liga zit de marge rond 4-5%, met de hoogste inzetplafonds die een KSA-bookmaker durft aan te bieden. Bij bet365 en Unibet loopt dat op tot € 5.000-25.000 op match-winner, afhankelijk van klantprofiel en historie. Ploegen spelen op sterkte, het spel-op-de-mat is voorspelbaar in de zin dat een 1-0-voorsprong in de 80e minuut ook echt wordt verdedigd, en de handelaren aan de andere kant van het scherm weten waar ze aan toe zijn.
Toernooiwedstrijden — WK, EK, Champions League vanaf de knock-outfase — zitten aan de bovenkant van dat spectrum. Bookmakers weten dat het volume komt en houden de marge op de hoofdmarkten scherp om niet op prijs te verliezen aan de concurrentie. In de speler-specifieke en Bet Builder-hoek, waar het volume rond een toernooi piekt, ligt de marge structureel hoger; de scherpte van de match-winner is daar geen graadmeter meer voor wat er op de rest van de kaart gebeurt.
Kwalificatiewedstrijden vormen een tussencategorie. De inzet is reëel, ploegen spelen bijna op sterkte, maar het krachtsverschil in een Nations League- of WK-kwalificatiepoule loopt vaak zo uiteen dat de quotering op de favoriet nauwelijks bewegingsruimte biedt. Qua marge blijft dat rond competitieniveau, alleen zit de aantrekkelijkheid voor de wedder in de handicap- en over/under-markten in plaats van in de 1X2, waar de quotering te dicht bij 1,10 kruipt om zinvol iets mee te doen.
Vriendschappelijke wedstrijden en verlaagde limieten
Wedden op vriendschappelijke wedstrijden speelt in een ander spel. Bij oefenwedstrijden loopt de marge op tot 6-8% tegenover 4-5% in de competitie — een verschil van 2-3 procentpunten dat direct van het netto-rendement van de wedder afgaat. De reden zit niet in willekeur maar in risico: match-fixing komt vaker voor bij oefenwedstrijden zonder sportieve inzet, rotaties maken de opstelling tot op het laatste moment onbekend, en zodra een ploeg het gewenste aantal doelpunten heeft gemaakt zakt de intensiteit hoorbaar in. De bookmaker prijst die onvoorspelbaarheid in de quotering.
Datzelfde risico zit in het inzetplafond. Waar bet365 en Unibet in de competitie tot € 5.000-25.000 op één inzet accepteren, ligt het plafond op een oefenwedstrijd rond € 500-2.000 — 10 tot 20 procent van het reguliere plafond. Voor de recreatieve wedder met een inzet van € 20 verandert dat niets. Voor wie systematisch € 200-500 per wedstrijd inzet, betekent het dat een oefenprogramma in juni simpelweg niet dezelfde markt is als de eredivisie in oktober, ook al staat er hetzelfde logo boven de kaart en dezelfde competitiestructuur in de app.
Zet die voetbalcijfers naast de andere sport-verticalen en het patroon wordt zichtbaar. Liquiditeit stuurt de marge. En de marge stuurt wat er na een jaar multi-sport-wedden overblijft.
| Sport | Marge | In-play markten | Typisch inzetplafond | Liquiditeit |
|---|---|---|---|---|
| Voetbal, top-competitie | 4-5% | 200-400 per wedstrijd | € 5.000-25.000 | Zeer hoog |
| Voetbal, vriendschappelijk | 6-8% | Beperkter, vaak geschorst | € 500-2.000 | Laag |
| Tennis, Grand Slam | 3-4% | 50-100 per set | — | Hoog |
| Basketbal | — | — | — | — |
| MMA/UFC | 6-8% | 20-40 per gevecht | — | Beperkt |
| Kickboksen | 6-8% | — | — | Beperkt |
De scherpste prijs voor een NL-wedder ligt in Grand Slam-tennis en top-competitievoetbal; alles daarbuiten kost 2-4 procentpunten extra per inzet, elke week, elk seizoen. Op een vriendschappelijke voetbalwedstrijd betaalt de wedder feitelijk de vechtsport-marge zonder de vechtsport-diepte in markten terug te krijgen — de slechtste combinatie op de kaart. Wie zich beperkt tot de verticalen linksboven in deze tabel, houdt structureel meer over dan wie de hele breedte bespeelt.

UFC en kickboksen: hogere marge, smallere live-markt, andere strategie
Wedden op kickbox wedstrijden en op UFC-kaarten voelt in de app hetzelfde als een voetbalavond, maar de rekensom eronder is een andere. Vechtsport is bij de KSA-bookmakers een dunne markt: minder inzet-volume, grotere prijsverschuiving bij één zware wed, en een vechter die drie dagen voor de weegceremonie kan afzeggen. Die risico’s zitten niet in de marketing, ze zitten in de prijs.
Marge en liquiditeit bij vechtsport
Bij vechtsport ligt de marge bij de acht KSA-bookmakers rond 6–8%, tegenover 4–5% op top-Europees voetbal en 3–4% op de Grand Slams in tennis. Twee tot vier procentpunten klinkt overzichtelijk. Op honderd inzetten van € 50 is dat € 100 tot € 200 verschil in verwacht netto-rendement, elke maand, tegenover exact hetzelfde wedgedrag op de Premier League of Roland Garros. De reden dat de prijs daar zit, is structureel. Een UFC-kaart trekt in NL een fractie van het volume van een speelronde Eredivisie, één vechter-afzegging kan een volledige card omgooien, en vorm-inschatting bij één-op-één-sporten is volatieler dan bij een elftal met een bank van veertien man.
Wat dat betekent voor de wedder: de scherpe waarde ligt zelden in de match-winner-quotering, waar de marge het dikst opgetast staat. Wie op vechtsport wedt met enige structuur, kijkt naar Bet Builder-combinaties — methode van winst, ronde-interval, gaat de partij de afstand — omdat daar de bookmaker minder scherp modelleert en een geïnformeerde wedder kennis van stijlen kan omzetten in een prijs die hij bij een simpele wie-wint niet krijgt. Dat is geen belofte van winst. Het is de plek waar de marge het minst tegen je werkt.
Live-wedden per sport verschilt sterk
Live in de app oogt bij elke sport hetzelfde: een groene teller, een lijst markten, een cash-outknop. De diepte eronder verschilt met een factor tien. Op een voetbalwedstrijd draaien bij bet365 en Unibet tijdens de wedstrijd 200 tot 400 in-play markten — kaarten per team, hoekschoppen per helft, aantal doelpogingen, doelpuntenschutter volgende, per speler, per periode. Een tennisset levert er 50 tot 100 op, gebonden aan game- en break-structuur. Darts brengt er 20 tot 50, MMA blijft steken op 20 tot 40. De reden is de tijd zelf: drie tot vijf ronden van vijf minuten, met veertien minuten pauze ertussen en de reële kans dat het geheel na negentig seconden voorbij is.
Voor een multi-sport-strategie zegt dat één ding hardop. Wie live wil bespelen en variatie in markten zoekt, komt bij voetbal aan de langste tafel te zitten en bij MMA aan de kortste. Op een vechtsportavond is de in-play-lijst na één knock-out leeg, en de resterende ronden zijn te kort om een prijs te laten verschuiven waar de wedder op kan reageren. De prijs is daar wat je op de bank ziet staan bij de opening van de ronde — en de marge van 6 tot 8% zit ook in die openings-quotering verwerkt.
Bij welke KSA-bookmaker vind je het breedste UFC-aanbod?
Er zijn geen vergelijkende cijfers over UFC-markten per bookmaker beschikbaar. Wat aantoonbaar is: alle acht KSA-vergunde bookmakers — bet365, TOTO, Unibet, BetCity, Jack’s.nl, BetMGM, LiveScore Bet en Tonybet — bieden UFC-hoofdkaarten aan. Diepte per card verschilt per event; kijk naar het aantal prop-markten en de aanwezigheid van Bet Builder.
Waarom is de bookmaker-marge op UFC hoger dan op voetbal?
Drie factoren tegelijk. Lagere inzet-liquiditeit in NL betekent dat één zware wed de prijs verder verschuift, dus bouwt de bookmaker meer buffer in. Vechter-vorm is volatieler dan ploegvorm, met blessures en afzeggingen dagen voor het gevecht. En annulering van één partij kan een hele kaart raken. Die risico’s koopt de bookmaker af met 2 tot 4 procentpunten extra marge.
De regelgeving achter de rekensom: KOA, kansspelbelasting en reclamegrenzen
Marge en belasting staan niet los van elkaar; ze rusten op het raamwerk dat sinds de Wet Kansspelen op afstand geldt. De legale online markt in Nederland is open sinds 1 oktober 2021, en alleen aanbieders met een KSA-vergunning mogen sindsdien op de Nederlandse speler richten. Wie in 2026 nadenkt over breed spreiden over sporten, wed dus binnen een stelsel dat de afgelopen jaren twee kanten op is aangescherpt: strenger op reclame en bonussen, en zwaarder op de fiscale afdracht. Die twee bewegingen samen bepalen waarom het aanbod eruitziet zoals het eruitziet, en waarom de quotering niet meebeweegt met een aardige actie.
Van 30,5% naar 37,8%: de kansspelbelasting in drie stappen
De kansspelbelasting wordt geheven over het bruto spelresultaat van de aanbieder — het verschil tussen inzet en uitbetaling, niet over de omzet. Het tarief is in korte tijd fors opgelopen, in drie jaarlijkse stappen die de kostenstructuur van elke KSA-bookmaker raken.
| Jaar | Tarief kansspelbelasting (over GGR) |
|---|---|
| 2024 | 30,5% |
| 2025 | 34,2% |
| 2026 | 37,8% |
Voor de wedder is het cruciale punt dat de aanbieder deze last niet in de quotering verdisconteert op een manier die per euro zichtbaar is: de marge van 4 tot 8% blijft staan, en de belasting komt daar bovenop op wat er onder de streep aan spelresultaat overblijft. De vergunninghouder draagt de heffing af, maar bouwt de druk in via striktere limieten, soberder bonussen en een marge die geen ruimte laat. Van 30,5% in 2024 naar 37,8% in 2026 is ruim zeven procentpunt in twee jaar — een verzwaring die de sector niet oplost door scherper te quoteren, maar door zuiniger te zijn met alles wat geld kost.
Wat de KOA-regels betekenen voor het aanbod
Naast de belasting draagt elke aanbieder de vaste lasten van het vergunningstelsel. De KOA-vergunningsleges bedragen € 61.300, en bovenop de kansspelbelasting geldt een GGR-kansspelheffing van 1,95% die de toezichtkosten van de KSA dekt. Die posten verdwijnen niet in het niets; ze zitten mee in de reden dat welkomstaanbiedingen bescheiden blijven en de marge niet zakt.
Op reclamegebied is het speelveld smaller geworden. Ongerichte reclame voor online kansspelen is verboden sinds 1 juli 2023, het inzetten van rolmodellen en bekende Nederlanders sinds 1 juli 2025, en gerichte bonussen op 18- tot 23-jarigen zijn verboden sinds 1 juli 2024. Voor de jonge multi-sport-wedder betekent dat concreet dat de free bets en odds-boosts uit de operator-tabel hierboven simpelweg niet meer op hem gericht mogen worden — een bescherming, geen beperking van het aanbod voor wie 24 jaar of ouder is.
Draagt de wedder de kansspelbelasting zelf of de bookmaker?
Bij legale online kansspelen draagt de vergunninghouder de kansspelbelasting af over zijn bruto spelresultaat; de speler krijgt geen aparte aanslag en hoeft niets aan te geven. De verzwaring naar 37,8% raakt de wedder dus indirect, via strakkere limieten, soberder bonussen en een marge die geen millimeter meegeeft.

Stortingslimieten en betaalbaarheidscheck: de rem die de KSA op de inzet zet
Wie over drie sporten spreidt, komt sneller aan een tweede rem toe dan hij denkt. Sinds 1 oktober 2024 gelden bij alle KSA-vergunde aanbieders verplichte netto-stortingslimieten, bedoeld om te voorkomen dat de inzet ongemerkt oploopt. Het gaat om netto-stortingen — stortingen minus uitbetalingen — en de limiet wordt bijgehouden per vergunninghouder, dus per bookmaker apart. Dat detail is precies waarom breed spreiden ook hier een valkuil is: drie accounts betekent drie afzonderlijke tellers, niet één gezamenlijk plafond.
Bij registratie stelt de aanbieder een standaardlimiet in die de speler zelf kan aanpassen: € 150 per maand voor jongvolwassenen van 18 tot en met 23 jaar, en € 350 per maand voor volwassenen van 24 jaar en ouder. Wil een speler boven die standaardlimiet uit, dan volgt eerst een contactmoment met de aanbieder, waarin die op de risico’s wijst voordat een hogere grens wordt toegestaan. Het is nadrukkelijk geen automatische verhoging op één klik.
Boven een hogere drempel schuift de verantwoordelijkheid nog verder naar de aanbieder. Zodra de netto storting per maand boven € 300 (18–23 jaar) of € 700 (24 jaar en ouder) uitkomt, moet de bookmaker toetsen of de speler het financieel kan dragen en om inkomensbewijs vragen — een loonstrook of een inkomensverklaring. Zonder die onderbouwing gaat de grens niet verder omhoog. Belangrijk om te weten: deze stortingsgrens werkt per aanbieder en er is géén centraal register dat stortingen over alle bookmakers heen optelt. Alleen het zelfuitsluitingsregister Cruks werkt operator-overstijgend.
Die limieten zijn de rekenkundige rem; er is ook een menselijke. Wedden wordt problematisch lang voordat een wedder het zelf doorheeft, en dan helpt geen enkele marge-analyse meer. Wie merkt dat de inzet stiekem oploopt, dat verlies met grotere weddenschappen wordt teruggehaald, of dat het spel dient om zich beter te voelen, kan gratis en anoniem terecht bij Loket Kansspel — sinds september 2025 ook OpenOverGokken genoemd. De hulplijn is dag en nacht bereikbaar op 0800-2400 022, met daarnaast WhatsApp via 06 598 183 31 en chat op loketkansspel.nl. Dat gesprek kost niets en verplicht tot niets.
Geldt de stortingslimiet over alle bookmakers samen?
Nee. De netto-stortingslimiet wordt per vergunninghouder bijgehouden, dus elke bookmaker hanteert een eigen teller van € 150 (18–23) of € 350 (24+) per maand. Er bestaat geen centraal register dat stortingen optelt. Alleen Cruks werkt operator-overstijgend en sluit je in één keer bij alle KSA-aanbieders uit.

Wat er overblijft: rekensom voor de NL-sportwedder en wanneer stoppen verstandiger is dan doorzetten
Zet die 2 tot 4 procentpunten extra vechtsport-marge nu naast de rest. Een multi-sport-wedder die € 150 per week verdeelt over voetbal, tennis en UFC, komt op € 7.800 aan jaarlijkse inzet. Bij een gemengd gewogen marge van rond 5% – lager op Grand Slams, hoger op vriendschappelijke wedstrijden en vechtsport – vertrekt daar structureel € 390 aan verwacht verlies uit, nog vóór er één cent belasting is betaald. Dat is de prijs die de bookmaker rekent voor het aanbod, en die prijs bestaat of de wedder wint of verliest.
Vanaf 1 januari 2026 komt daar de kansspelbelasting van 37,8% overheen op wat er aan winsten uit rolt. Een wedder die netjes op nul zou uitkomen tegen de quotering wordt door de marge al negatief; wie tóch een winnende reeks pakt, staat 37,8% van die winst af. De asymmetrie is scherper dan hij lijkt. Verliezen worden voor 100% gedragen door de wedder, winsten voor 62,20%. Over een jaar met veel wisselingen tussen plus en min – wat multi-sport-wedden per definitie is – verschuift dat het break-even-punt fors omhoog: de wedder moet niet meer 5% beter zijn dan de markt, maar aanzienlijk meer om na belasting boven water te komen.
Voor drie sporten tegelijk is dat een hoge lat. De verticalen waarin de scherpste waarde zit – Grand Slam-tennis rond 3–4% marge, top-EU-voetbal 4–5% – vragen elk hun eigen studie: blessures, opstellingen, spelvormen, oppervlak, weer. Wie diezelfde uren over voetbal, tennis en UFC uitsmeert, komt in elke sport net onder het punt waar zijn oordeel de marge kan verslaan. Het rekenkundig gevolg is voorspelbaar. Breed spreiden voelt als risico spreiden, maar spreidt in werkelijkheid vooral het huisvoordeel over meer weddenschappen uit.
De consequentie voor 2026 is nuchter. Wie het als vermaak beziet en € 7.800 aan jaarlijkse inzet gewoon als uitgaanspost boekt, mag zich niets aantrekken van deze som – de € 390 marge en de belasting op incidentele winsten zijn dan simpelweg de prijs van het spel. Wie mikt op netto-rendement over meerdere sporten, kijkt naar een bedrijfstak die vanaf 2026 met 37,8% belasting op winsten in NL werkt en die zijn eigen marge daaraan niet aanpast. Kiezen tussen die twee posities is nuttiger dan hopen dat de derde bestaat.
En dan is er de grens waar rekenen ophoudt. Wedden wordt problematisch lang voordat een wedder het zelf in de gaten heeft: inzetten die stiekem oplopen, verliezen die worden teruggehaald met grotere weddenschappen, weddenschappen om zich beter te voelen. Wie dat herkent, stopt beter vandaag dan volgend seizoen. Via Cruks – het centraal register uitsluiting kansspelen – kan een speler zichzelf op eigen verzoek in één keer uitsluiten bij alle KSA-vergunde aanbieders. Dat is geen zwaktebod. Dat is de goedkoopste beslissing die op deze pagina staat.